2013 Female Steele Hotels Provincial Tournament Results

U12 – Hosted by Gander Minor

Friday, March 22, 2013

Teepees 10 vs Mt Pearl 0
Marystown 3 vs Straits 1
Deer Lake 4 vs Baie Verte 0
Gander 3 vs Clarenville 4
Straits 2 vs Teepees 7
Deer Lake 0 vs Marystown 1
Mt Pearl 1 vs Gander 10
Clarenville 1 vs Baie Verte 0
Torngat  1 vs Grand Falls-Windsor 1
CB Regional 8 vs Glovertown 0
Labrador West 2 vs Port aux Basque 4
Stephenville 1  vs Cee Bees 5
Glovertown  3 vs Labrador West 2
Port aux Basques 1 vs CB Regional
Grand Falls-Windsor 10 vs Stepnville 0
Cee Bees 3 vs Torngat 1

Saturday, March 23, 2013

Division A
Grand Falls-Windsor 1 vs Marystown 0
CB Regional 2 vs Trinity Placentia 5
Trinity Placentia 6 vs Grand Falls-Windsor 5
Marystown 3 vs CB Regional 1Division B
Cee Bees 1 vs Gander 3
Clarenville 0 vs Deer Lake 3
Deer Lake 7 vs CeeBees 0
Gander 6 vs Clarenville 1

Division C
Port aux Basques 2 vs Straits 4
Glovertown 1 vs Labrador West 2
Lab West 1 vs Port aux Basques 7
Straits 5 vs Glovertown 3

Division D
Torngat 3 Baie Verte 4
Stephenville 2 Torngat 2
Baie Verte 2 Mt Pearl 3
Mt Pearl 2 Stephenville 2

Sunday, March 24, 2013

Division A
Grand Falls-Windsor 5 vs CB Regional 1
Trinity Placentia 4 vs Marystown 2
Gold medal game
Trinity Placentia 7 vs Grand Falls-Windsor 3
Bronze medal
Marystown

Division B
CeeBees 0 vs Clarenville 1
Deer lake 7 vs Gander 2
Gold medal game
Deer lake 4 vs Gander 0
Bronze – Clarenville
Baie Verte 9 vs Stephenville 1
Labrador West  1 vs Straits 7
Port aux Basques 2 vs Glovertown  5
Torngat 1 vs Mt Pearl 0

Division C

Lab West 1 vs Straits  7
Port aux Basques 2 vs  Glovertown  5
Championship Game Straits 4 vs Port aux Basques 2
Bronze Medal Awarded to Glovertown

Division D

Baie Verte vs 9 Straits 1
Torngat 1 vs Mt. Pearl 0
Championship Game Torngat 3 vs Baie Verte 2
Bronze Medal Awarded to Mt. Pearl

Championship Games
C Div.
Straits 4 vs Port aux Basques 2
D Div.
Torngat 3 vs Baie Verte 2

U15A

Wednesday, March 20, 2013

Mt. Pearl 5 vs CB Regional 4
St. Johns 6 vs Trinity Placentia 1

Friday, March 22, 2013

St. John’s 4 vs Labrador West 3
Trinity Placentia 2 vs Mt Pearl 7
Gander 1 vs CB Regional 3
Labrador West 2 vs CB Regional 2
Gander 1 vs Mt Pearl 8

Saturday, March 23, 2013

Trinity Placentia 2 vs Labrador West 3
Gander 2 vs St. John’s 1
St. John’s 7 vs Mt. Pearl 5
CB Regional 4 vs Trinity Placentia 2
Labrador West 4 vs Gander 0

Sunday, March 24, 2013

Mt. Pearl 3 vs  Lab West 5
Gander 2 vs Trinity Placentia 4
St.John’s 3 vs CB Regional 1

Championship Game
St.John’s 3   Labrador 2

Bronze  Mt.Pearl

U15B – Hosted by Grand Falls-Windsor Minor

Friday, March 22, 2013

Deer Lake 3 vs Stephenville 3
GFW 6 vs Bonavista 4
Deer Lake 3 vs CBN Cee Bees 1

Saturday, March 23, 2013

Grand Falls-Windsor 2 vs Cee Bees 0
Bonavista 9 vs Stephenville 8
Grand Falls-Windsor 0 vs Deer Lake 2
Bonavista 5 vs Cee Bees 0

Sunday, March 24, 2013

Deer Lake 6 vs Bonavista 6
Cee Bees 0 vs Stephenville 10

Gold medal game

Deer lake 2 vs Bonavista 6

Bronze winner Stephenville

U15C – Hosted by Twillingate Minor

Friday, March 22, 2013

Botwood 8 vs Lewisporte 0
Lewisporte 3 vs Marystown 12
Twillingate 2 vs Botwood 3

Saturday, March 23, 2013

Marystown 2 vs Twillingate 5
Botwood 3 vs Marystown 3
Lewisporte 0 vs Twillingate 10

Sunday, March 24, 2013

Twillingate 4 vs Marystown 0
Bronze
Lewisporte 0 vs Marystown 9
Gold
Twillingate 2 vs Botwood 0

Under 15 D – Hosted by Springdale Minor

Friday, March 22, 2013

Clarenville 10 vs Bay D’Espoir 0
Springdale 3 vs Bay D’Espoir 8
Port aux Basques 6 vs Clarenville 3