2014 STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR PROVINCIAL TOURNAMENT RESULTS ATOM & BANTAM

 STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM A

HOST: MOUNT PEARL

 

Gold: CB REGIONAL 

Silver: MOUNT PEARL

Bronze:  AVALON

 

9

ST. JOHN’S

3

BAY ARENA

3

1030

MOUNTPEARL

8

NORTHEAST

2

12

CB REGIONAL

3

AVALON

3

2

NORTHEAST

4

ST. JOHN’S

2

330

BAY ARENA

3

CB REGIONAL

13

6

AVALON

4

MOUNTPEARL

7

9

CB REGIONAL

7

MOUNTPEARL

11

1030

AVALON

2

ST. JOHN’S

3

12

NORTHEAST

3

BAY ARENA

2

2

ST. JOHN’S

6

MOUNTPEARL

7

330

CB REGIONAL

13

NORTHEST

3

5

BAY ARENA

1

AVALON

9

830

AVALON

4

NORTHEAST

2

10

MOUNTPEARL

10

BAY ARENA

5

1130

ST. JOHN’S

2

CB REGIONAL

4

5

CB REGIONAL

2

MOUNTPEARL

1

 

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM B

HOST: SOUTHERN SHORE

 

Gold:  GANDER

Silver:  CORNER BROOK

Bronze:  GRAND FALLS-WINDSOR

 

10

CORNER BROOK

3

GANDER

1

1130

CB REGIONAL

4

ST. JOHN’S

5

1

GRAND FALLS-WINDSOR

4

SOUTHERN SHORE

4

230

ST. JOHN’S

2

CORNER BROOK

8

4

GANDER

5

GRAND FALLS-WINDSOR

3

630

SOUTHRNSHORE

3

CB REGIONAL

4

10

GRAND FALLS-WINDSOR

6

CB REGIONAL

3

1130

SOUTHERN SHORE

5

CORNER BROOK

12

1

ST. JOHN’S

0

GANDER

5

230

CORNER BROOK

9

CB REGIONAL

1

4

GRAND FALLS-WINDSOR

6

ST. JOHN’S

1

530

GANDER

5

SOUTHERN SHORE

1

9

SOUTHERN SHORE

5

ST. JOHN’S

5

1030

CB REGIONAL

4

GANDER

8

12

CORNER BROOK

6

GRAND FALLS-WIDSOR

5

3:30

GANDER

5

CORNER BROOK

3

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM C

HOST: GOULDS

 

Gold:  DEER LAKE

Silver:  NORTHEAST

Bronze:  GOULDS

 

8

ST. PIERRE

3

DEERLAKE

7

930

MOUNTPEARL

5

NORTHEAST

5

11

LABRADOR WEST

5

GOULDS

12

2

NORTHEAST

2

ST. PIERRE

1

330

DEERLAKE

6

LABRADOR WEST

3

6

GOULDS

9

MOUNTPEARL

3

8

LABRADOR WEST

2

MUONT PEARL

10

930

GOULDS

9

ST. PIERRE

7

11

NORTHEAST

2

DEERLAKE

3

2

ST. PIERRE

6

MOUNTPEARL

4

330

LABRADOR WEST

6

NORTHEAST

13

5

DEERLAKE

8

GOULDS

5

8

GOULDS

3

NORTHEAST

8

930

MOUNTPEARL

4

DEERLAKE

6

11

ST. PIERRE

6

LABRADOR WEST

7

330

DEERLAKE

6

NORTHEAST

2

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM D

HOST: CEE BEES

 

Gold:  CEE BEES

Silver:  AVALON

Bronze:  TRINITY PLACENTIA

 

8

CLARENVILLE

2

AVALON

5

10

CB REGIONAL

1

TRINITY PLACENTIA

1

12

MARYSTOWN

0

CEE BEES

9

2

TRINITY PLACENTIA

5

CLARENVILLE

2

4

AVALON

6

MARYSTOWN

2

630

CEE BEES

3

CB REGIONAL

0

730

MARYSTOWN

5

CB REGIONAL

6

930

CEE BEES

10

CLARENVILLE

1

1130

TRINITY PLACENTIA

3

AVALON

6

130

CLARENVILLE

5

CB REGIONAL

2

330

MARYSTOWN

2

TRINITY PLACENTIA

5

530

AVALON

0

CEE BEES

0

10

CEE BEES

3

TRINITY PLACENTIA

1

12

CB REGIONAL

0

AVALON

2

2

CLARENVILLE

1

MARYSTOWN

3

6

AVALON

1

CEE BEES

4

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM E

HOST: GANDER

 

Gold:  PORT AUX BASQUES

Silver:  STEPHENVILLE

Bronze: LAKE MELVILLE

 

830

LAKEMELVILLE

1

PORT AUX BASQUES

6

1015

GRAND FALLS-WINDSOR

4

STEPHENVILLE

4

12

BAY ARENA

1

GANDER

5

2

STEPHENVILLE

7

LAKEMELVILLE

4

345

PORT AUX BASQUES

9

BAY ARENA

2

615

GANDER

3

GRAND FALLS-WINDSOR

0

830

BAY ARENA

1

GRAND FALLS-WINDSOR

7

1015

GANDER

4

LAKEMELVILLE

6

12

STEPHENVILLE

6

PORT AUX BASQUES

6

2

LAKEMELVILLE

4

GRAND FALLS-WINDSOR

0

345

BAY ARENA

0

STEPHENVILLE

10

530

PORT AUX BASQUES

6

GANDER

1

830

GANDER

1

STEPHENVILLE

11

1015

GRAND FALLS-WINDSOR

0

PORT AUX BASQUES

6

12

LAKEMELVILLE

11

BAY ARENA

2

2

PORT AUX BASQUES

4

STEPHENVILLE

2

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM F

HOST: BONAVISTA

 

Gold: ST. JOHN’S

Silver:  CORNER BROOK

Bronze: BISHOP’S FALLS

 

9

BISHOP’S FALLS

8

BONAVISTA

1

1030

CORNER BROOK

4

ST. JOHN’S

3

12

STRAITS

4

CLARENVILLE

3

2

ST. JOHN’S

3

BISHOP’S FALLS

2

330

BONAVISTA

13

STRAITS

4

5

CLARENVILLE

2

CORNER BROOK

14

830

STRAITS

0

CORNER BROOK

3

10

CLARENVILLE

1

BISHOP’S FALLS

6

1130

ST. JOHN’S

8

BONAVISTA

2

130

BISHOP’S FALLS

2

CORNER BROOK

6

3

STRAITS

0

ST. JOHN’S

10

5

BONAVISTA

11

CLARENVILLE

4

8

CLARENVILLE

0

ST. JOHN’S

10

930

CORNER BROOK

8

BONAVISTA

1

11

BISHOP’S FALLS

10

STRAITS

4

3

ST. JOHN’S

7

CORNER BROOK

1

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM G

HOST: BAIE VERTE

 

Gold: NORTHEAST

Silver:  BAIE VERTE

Bronze:  MOUNT PEARL

 

12

CB REGIONAL

3

MOUNTPEARL

9

145

BAIE VERTE

10

LEWISPORTE

0

330

ORTHEAST

5

CB REGIONAL

3

630

MOUNTPEARL

5

BAIE VERTE

9

1030

NORTHEAST

7

BAIE VERTE

11

1215

LEWISPORTE

2

MOUNTPEARL

3

2

BAIE VERTE

8

CB REGIOAL

3

345

LEWISPORTE

0

NORTHEAST

6

10

LEWISPORTE

0

CB REGIONAL

5

1145

MOUNTPEARL

3

NORTHEAST

4

330

NORTHEAST

5

BAIE VERTE

4

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM H

HOST: CHURCHILL FALLS

 

Gold:  BELL ISLAND

Silver:  PLACENTIA

Bronze:  TWILLINGATE

 

11

BELLISLAND

1

TWILLINGATE/NWI

3

1

CHURCHILL FALLS

3

SPRINGDALE

2

4

PLACENTIA

0

BELLISLAND

4

6

TWILLINGATE

8

CHURCHILL FALLS

1

8

PLACENTIA

5

CHURCHILL FALLS

2

11

SPRINGDALE

0

TWILLINGATE/NWI

5

4

CHURCHILL FALLS

0

BELLISLAND

10

6

SPRINGDALE

12

PLACENTIA

2

9

SPRINGDALE

0

BELLISLAND

10

11

TWILLINGATE

2

PLACENTIA

8

4

BELLISLAND

10

PLACENTIA

2

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM I

HOST: DEER LAKE

 

Gold:  DEER LAKE

Silver:  MARYSTOWN

Bronze:  PORT AUX BASQUES

 

10

STEPHENVILLE

3

PORT AUX BASQUES

8

12

DEERLAKE

10

LABRADOR WEST

0

2

MARYSTOWN

2

STEPHENVILLE

0

430

PORT AUX BASQUES

5

DEERLAKE

5

10

MARYSTOWN

3

DEERLAKE

3

12

LABRADOR WEST

0

PORT AUX BASQUES

10

2

DEERLAKE

4

STEPHENVILLE

2

4

LABRADOR WEST

0

MARYSTOWN

9

9

LABRADOR WEST

4

STEPHENVILLE

7

11

PORT AUX BASQUES

3

MARYSTOWN

4

TBA

DEERLAKE

5

MARYSTOWN

0

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM MEGA

HOST: ST. JOHN’S

Rink #1
8:00 AM    CB Regional 9 Vs Harbour Breton/Bay D’Espoir 4
9:00 AM    Mount Pearl 10 vs Fogo/Change Islands 2
10:00 AM    St. John’s 2 vs Beothic 2
11:00 AM    Corner Brook 4 vs Glovertown 1
12:00 PM    Northeast 10 vs Botwood 0
1:00 PM    Fogo/Change Islands 3 vs CB Regional  4
2:00 PM    Harbour Breton/Bay D’Espoir 7    vs Mount Pearl  4
3:00 PM    Botwood 0 vs St. John’s 10
4:00 PM    Beothic 3 vs Corner Brook  0
5:00 PM    Glovertown 5 vs Northeast 5

Rink #2
8:00 AM    Avalon Celtics 2 vs La Scie/Green Bay South 2
9:00 AM    Gander  3 vs Trinity Placentia 2
10:00 AM    Grand Falls-Windsor 0 vs St. Anthony 8
11:00 AM    Goulds 7 vs Cee Bees 0
12:00 PM    Southern Shore 3 vs Labrador West 1
1:00 PM    St. Anthony 5 vs Avalon Celtics 3
2:00 PM    Cee Bees 6 vs Gander 1
3:00 PM    Trinity Placentia 4 vs Grand Falls-Windsor 2
4:00 PM    Labrador West 2 vs Goulds 4
5:00 PM    La Scie/Green Bay South 8 vs Southern Shore 0

April 25, 2014                                                         Rink #

21 St. John’s 4 3 1 Northeast 4 0
22 St. Anthony 10 2 CB Regional 5 0
23 La Scie/Green Bay South 7 1 Goulds 2 0
24 Avalon Celtics 3 1 2 MountPearl 4 1
25 Trinity Placentia 1 1 Cee Bees 2 3
26 Harbour Breton/Bay D’Espoir 4 2 Beothic 4
27 Glovertown 4 1 Corner Brook 3 6
28 Gander 3 4 2 Southern Shore 2 4
29 Grand Falls – Windsor 3 1 1 Labrador West 2 0
30 Botwood 3 2 Fogo/Change Island 5
31 Northeast 4 5 1 St. Anthony 6
32 CB Regional 5 4 2 St. John’s 4 4
33 Goulds 2 0 1 Avalon Celtics 3 7
34 MountPearl 4 2 2 La Scie/Green Bay South 2
35 Cee Bees 2 2 1 Harbour Breton/Bay D’Espoir 6
36 Beothic 4 2 Trinity Placentia 0
37 Corner Brook 3 9 1 Gander 3 1
38 Southern Shore 2 2 2 Glovertown 12
39 Labrador West 2 2 1 Botwood 0
40 Fogo/Change Island 1 2 Grand Falls – Windsor 3 1
41 St. John’s 4 1 1 St. Anthony 1
42 Northeast 4 6 2 CB Regional 5 2
43 La Scie/Green Bay South 4 1 Avalon Celtics 3 2
44 Goulds 2 0 2 MountPearl 4 4
45 Trinity Placentia 0 1 Harbour Breton/Bay D’Espoir 10
46 Cee Bees 2 1 2 Beothic 5
47 Glovertown 10 1 Gander 3 0
48 Corner Brook 3 2 2 Southern Shore 2 1
49 Grand Falls – Windsor 3 4 1 Botwood 2
50 Labrador West 2 4 2 Fogo/Change Island 4
Championship Games    
Div A St. Anthony 4 St. John’s 2
Div B La Scie/Green Bay South 4 MountPearl 4 3
Div C Beothic 3 Harbour Breton/Bay D’Espoir 1
Div D Corner Brook 3 4 Glovertown 9
Div E Grand Falls – Windsor 3 2 Fogo/Change Island 1

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM A

HOST: BAY ARENA

 

Gold:  MARK’S DAKOTA WILD

Silver:  HICKMAN MOTORS ICEMEN

Bronze:  BAY ARENA

 

12

COMPUSULT WILDCATS

2

HICKMAN MOTORS ICEMEN

5

2

BAY ARENA

2

UNIVERSAL CORPORATE WEAR LIGHTNING

4

4

MARK’S DAKOTA WILD

5

COMPUSULT WILDCATS

1

630

HICKMAN MOTORS ICEMEN

4

BAY ARENA

7

12

MARK’S DAKOTA WILD

5

BAY ARENA

4

2

UNIVERSAL CORPORATE WEAR LIGHTNING

5

HICKMAN MOTORS ICEMEN

5

430

BAY ARENA

6

COMPUSULT WILDCATS

5

630

UNIVERSAL CORPORATE WEAR LIGHTNING

1

MARK’S DAKOTA WILD

5

9

UNIVERSAL CORPORATE WEAR LIGHTNING

0

COMPUSULT WILDCATS

55

11

HICKMAN MOTORS ICEMEN

4

MARK’S DAKOTA WILD

2

23

HICKMAN MOTORS ICEMEN

2

MARK’S DAKOTA WILD

7

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM B

HOST: CB REGIONAL

 

Gold:  GRAND FALLS-WINDSOR

Silver:  GANDER

Bronze: UNIVERSAL CORPORATE WEAR LIGHTNING

 

9

COMPUSULT WILDCATS

3

UNIVERSAL CORPORATE WEAR LIGHTNING

3

11

GRAND FALLS-WINDSOR

4

GANDER

2

1

HICKMAN MOTORS ICEMEN

2

MARKS DAKOTA WILDS

2

3

GANDER

6

COMPUSULT WILDCATS

1

5

UNIVERSAL CORPORATE WEAR LIGHTNING

7

HICKMAN MOTORS ICEMEN

3

715

MARKS DAKOTA WILDS

4

GRAND FALLS-WINDSOR

6

9

HICKMAN MOTORS ICEMEN

1

GRAND FALLS-WINDSOR

4

11

MARKS DAKOTA WILDS

3

COMPUSULT WILDCATS

4

1

GANDER

5

UNIVERSAL CORPORATE WEAR LIGHTNING

2

3

COMPUSULT WILDCATS

0

GRAND FALLS-WINDSOR

4

5

HICKMAN MOTORS ICEMEN

2

GANDER

5

7

UNIVERSAL CORPORATE WEAR LIGHTNING

3

MARKS DAKOTA WILDS

3

9

MARKS DAKOTA WILDS

3

GANDER

       5

11

GRAND FALLS-WINDSOR

3

UNIVERSAL CORPORATE WEAR LIGHTNING

5

1

COMPUSULT WILDCATS

6

HICKMAN MOTORS ICEMEN

0

5

GANDER

0

GRAND FALLS-WINDSOR

4

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM C

HOST: DEER LAKE

 

Gold:  CORNER BROOK

Silver:  DEER LAKE

Bronze:  CLARENVILLE

 

9

CLARENVILLE

5

CB REGIONAL

2

11

CORNER BROOK

7

NORTHEAST

2

1

STEPHENVILLE

1

DEERLAKE

1

3

NORTHEAST

6

CLARENVILLE

9

5

CB REGIONAL

2

STEPHENVILLE

7

7

DEERLAKE

7

CORNER BROOK

5

9

STEPHENVILLE

0

CORNER BROOK

5

11

DEERLAKE

4

CLAREVILLE

2

1

NORTHEAST

2

CB REGIONAL

1

3

CLARENVILLE

2

CORNER BROOK

7

5

STEPHENVILLE

7

NORTHEAST

1

7

CB REGIONAL

2

DEERLAKE

7

9

DEERLAKE

8

NORTHEAST

       0

11

CORNER BROOK

8

CB REGIONAL

5

1

CLARENVILLE

3

STEPHENVILLE

2

5

CORNER BROOK

5

DEERLAKE

3

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM D

HOST: MARYSTOWN

 

Gold:  GOULDS

Silver: CEE BEES

Bronze: MARYSTOWN

 

830

LABRADOR WEST

2

TRINITY PLACENTIA

3

1030

CEE BEES

4

GOULDS

2

1230

BONAVISTA

2

MARYSTOWN

6

230

GOULDS

5

LABRADOR WEST

6

430

TRINITY PLACENTIA

7

BONAVISTA

3

630

MARYSTOWN

5

CEE BEES

7

9

BONAVISTA

2

CEE BEES

8

11

MARYSTOWN

4

LABRADOR WEST

4

1

GOULDS

6

TRINITY PLACENTIA

2

3

LARADOR WEST

4

CEE BEES

7

5

BONAVISTA

0

GOULDS

5

7

TRINITY PLACENTIA

3

MARYSTOWN

4

8

MARYSTOWN

0

GOULDS

      5

10

CEE BEES

7

TRINITY PLACENTIA

5

12

LABRADOR WEST

2

BONAVISTA

4

2

GOULDS

5

CEE BEES

4

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM E

HOST: PLACENTIA

 

Gold:  STRAITS

Silver:  ST. JOHN’S

Bronze:  PLACENTIA

 

9

BAY ARENA

5

MOUNTPEARL

5

11

ST. PIERRE

3

ST. JOHN’S

6

1

STRAITS

4

PLACENTIA

2

3

ST. JOHN’S

5

BAY ARENA

5

5

MOUNTPEARL

2

STRAITS

5

730

PLACENTIA

7

ST. PIERRE

1

9

STRAITS

11

ST. PIERRE

1

11

PLACENTIA

2

BAY ARENA

1

1

ST. JOHN’S

5

MOUNTPEARL

2

3

BAY ARENA

6

ST. PIERRE

2

5

STRAITS

5

ST. JOHN’S

4

7

MOUNTPEARL

4

PLACENTIA

2

9

PLAENTIA

4

ST. JOHN’S

66

11

ST. PIERRE

0

MOUNTPEARL

10

1

BAY ARENA

1

STRAITS

4

6

STRAITS

10

ST. JOHN’S

0

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM F

HOST: GREEN BAY SOUTH

 

Gold:  ST. JOHN’S

Silver:  SPRINGDALE

Bronze:  MOUNT PEARL

 

12

SPRINGDALE

3

MOUNTPEARL

5

4

MOUNTPEARL

0

ST. JOHN’S

4

7

GREENBAY SOUTH

4

SPRINGDALE

9

11

GREENBAY SOUTH

0

ST. JOHN’S

8

3

SPRINGDALE

2

ST. JOHN’S

6

5

GREENBAY SOUTH

5

MOUNTPEARL

9

10

SPRINGDALE

3

MOUNTPEARL

      2

2

GREENBAY SOUTH

4

MOUNTPEARL

6

4

SPRINGDALE

1

ST. JOHN’S

2

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM G

HOST: HARBOUR BRETON

 

Gold:  FOGO/BAY D’ESPOIR

Silver:  HARBOUR BRETON

Bronze:  TWILLINGATE

 

11

FOGO/BAY D’ESPOIR

7

TWILLINGATE

3

1

HARBOUR BRETON

4

NORTHEAST

1

3

FOGO/BAY D’ESPOIR

7

CB REGIONAL

1

630

TWILLINGATE

7

HARBOUR BRETON

8

11

HARBOUR BRETON

6

CB REGIONAL

7

1

TWILLINGATE

6

NORTHEAST

3

3

FOGO/BAY D’ESPOIR

5

HARBOUR BRETON

5

5

NORTHEAST

1

CB REGIONAL

4

9

FOGO/BAY D’ESPOIR

6

NORTHEAST

11

11

TWILLINGATE

4

CB REGIONAL

1

12

HARBOUR BRETON

3

FOGO/BAY D’ESPOIR

7

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM H

HOST: GLOVERTOWN

 

Gold:  GLOVERTOWN

Silver:  UNITED TOWNS

Bronze:  AVALON

 

1

GANDER

0

GLOVERTOWN

10

3

AVALON

1

UNITED TOWNS

5

5

STRAITS

9

GANDER

1

730

GLOVERTOWN

9

AVALON

4

10

STRAITS

3

AVALON

3

12

UNITED TOWNS

3

GLOVERTOWN

4

2

AVALON

11

GANDER

1

4

UNITED TOWNS

7

STRAITS

1

9

UNITED TOWNS

9

GANDER

           2

11

GOVERTOWN

5

STRAITS

2

1/3

GLOVERTOWN

6

UNITED TOWNS

3

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM I

HOST: TRINITY PLACENTIA

 

Gold:  CEE BEES

Silver:  GOULDS

Bronze:  CB REGIONAL

 

12

CEEBEES

5

CB REGIONAL

1

4

CB REGIONAL

2

GOULDS

3

6

TRINITY PLACENTIA

0

CEE BEES

9

11

GOULDS

7

TRINITY PLACENTIA

0

3

CEE BEES

6

GOULDS

3

5

CB REGIONAL

4

TRINITY PLACENTIA

3

10

CB REGIONAL

2

GOULDS

3

2

TRINITY PLACENTIA

1

CB REGIONAL

5

4

GOULDS

2

CEE BEES

4