2016 STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR PROVINCIAL TOURNAMENT RESULTS – PEEWEE DAY 2

PEE WEE A

HOST: CB REGIONAL

 

Gold:                                     

Silver:                                             

Bronze:                                          

 

PARADISE ARENA
DAY 1
RBC Falcons 2 RBC Scorpions 4
RBC Hawks 2 RBC Jackals 7
RBC Wolverines 4 RBC Cobras 6
RBC Jackals 2 RBC Falcons 4
RBC Scorpions 1 RBC Wolverines 3
RBC Cobras 7 RBC Hawks 1
DAY 2
RBC Wolverines 1 RBC Jackals 6
RBC Scorpions 2 RBC Cobras 5
RBC Wolverines 1 RBC Hawks 7
RBC Cobras 3 RBC Falcons 1
RBC Jackals 5 RBC Scorpions 2
RBC Falcons 5 RBC Hawks 1

 

PEE WEE B

HOST: CB REGIONAL

 

Gold: 

Silver:

Bronze:

                                                                                               

CBR Renegades 2 Mount Pearl Blades 2
Grand Falls-Windsor Cataracts 2 Deer Lake Red Wings 5
Northeast Eagles 9 Bay Arena Rovers 5
Deer Lake Red Wings 5 CBR Renegades 5
Mount Pearl Blades 2 Northeast Eagles 6
Bay Arena Rovers 3 Grand Falls-Windsor Cataracts 9

 

Northeast Eagles 5 Grand Falls-Windsor Cataracts 3
Bay Arena Rovers 0 CBR Renegades 4
Deer Lake Red Wings 0 Mount Pearl Blades 4
CBR Renegades 5 Grand Falls-Windsor Cataracts 2
Northeast Eagles 7 Deer Lake Red Wings 1
Mount Pearl Blades 6 Bay Arena Rovers 3

 

PEE WEE C

HOST: BISHOP’S FALLS

 

Gold:        

Silver: 

Bronze: 

                                                                                                                                                

Mount Pearl 4 Port Aux Basques 1
CB Regional 3 Northeast 1
Straits 3 Bishops Falls 5
Mount Pearl 0 CB Regional 3
Port Aux Basques 10 Bishops Falls 0
Northeast 10 Straits 0

 

Bishops Falls 0 Northeast 8
Straits 1 Mount Pearl 10
CB Regional 4 Port Aux Basques 2
Mount Pearl 2 Northeast 1
CB Regional 8 Bishop’s Falls 1
Port Aux Basques 8 Straits 2

 

PEE WEE D

HOST:  BONAVISTA

 

Gold: 

Silver:    

Bronze

                                                                                     

St. John’s 7 Glovertown 0
Avalon 10 Bay Arena 0
Trinity Placentia 8 Bonavista 3
Bay Arena 3 St. John’s 3
Glovertown 3 Trinity Placentia 9
Bonavista 1 Avalon 4

 

Trinity Placentia 3 Avalon 3
Bonavista 0 St. John’s 5
Bay Arena 3 Glovertown 8
St. John’s 4 Avalon 2
Trinity Placentia 8 Bay Arena 4
Glovertown 5 Bonavista 4

 

PEE WEE E

HOST: SOUTHERN SHORE

 

Gold:

Silver:      

Bronze:

 

Grand Falls-Windsor 6 Gander 1
Baie Verte 10 Southern Shore 1
Beothic 5 Goulds 2
Gander 5 Baie Verte 15
Grand Falls-Wimdsor 1 Beothic 0
Southern Shore 1 Goulds 1

 

Beothic 2 Southern Shore 1
Goulds 4 Gander 1
Baie Verte 6 Grand Falls-Windsor 4
Gander 4 Southern Shore 5
Beothic 4 Baie Verte 10
Grand Falls-Windsor 4 Goulds 1

 

PEE WEE F

HOST:  ST. ANTHONY

 

Gold:

Silver:

Bronze: 

 

Clarenville 5 CB Regional 4
St. Anthony 9 Northeast 4
LaScie/Green Bay South 5 Springdale 0
Northeast 3 Clarenville 9
CB Regional 5 LaScie/Green Bay South 2
Springdale 1 St. Anthony 6

 

LaScie/Green Bay South 3 St. Anthony 4
Springdale 1 Clarenville 4
Northeast 0 CB Regional 10
Clarenville 1 St. Anthony 7
LaScie/Green Bay South 0 Northeast 6
CB Regional 10 Springdale 0

 

PEE WEE G

HOST: TWILLINGATE

 

Gold:

Silver:

Bronze:

 

United Towns 1 Placentia Intertown 11
Corner Brook 10 Stephenville 0
CB Regional 3 Twillingate/New World Island 3
Stephenville 2 United Towns 11
Placentia Intertown 4 CB Regional 5
Twillingate/New World Island 10 Corner Brook 1

 

CB Regional 9 Corner Brook 3
Twillingate/New World Island 7 United Towns 4
Stephenville 0 Placentia Intertown 6
United Towns 9 Corner Brook 7
CB Regional 10 Stephenville 0
Placentia Intertown 3 Twillingate/New World Island 3

 

PEE WEE H

HOST:  NORTHEAST

Gold:

Silver:

Bronze:

 

Marystown Mariners 4 Northeast Eagles 2
St. John’s Caps 3 Sheshatshiu Innu Eagles 5
Fogo/Change Island 5 Marystown Mariners 2
Northeast Eagles 2 St. John’s Caps 2
Fogo/Change Islands 1 St. John’s Caps 10
Sheshatshiu Innu Eagles 8 Northeast Eagles 4
St. John’s Caps 9 Marystown Mariners 1
Sheshatshiu Innu Eagles 8 Fogo/Change Island 2

 

PEE WEE I

HOST:  GRAND FALLS-WINDSOR

 

Gold:

Silver:

Bronze:

 

Churchill Falls 10 Bonavista 2
Grand Falls-Windsor 11 Bay Arena 1
Port Aux Basques 5 Labrador West 2
Bay Arena 9 Bonavista 5
Port Aux Basques 9 Churchill Falls 2
Grand Falls-Windsor 6 Labrador West 3
 
Churchill Falls 2 Bay Arena 3
Bonavista 0 Labrador West 10
Port Aux Basques 3 Grand Falls-Windsor 4
Labrador West 2 Churchill Falls 4
Bay Arena 1 Port Aux Basques 11
Grand Falls-Windsor 10 Bonavista 3

 

Peewee Mega 

Host:  St. John’s

Rink #1 Rink #2
Visitors Home Visitors Home
10:00am St. John’s    1 vs St. Pierre    1 9:15am Corner Brook    3 vs Cee Bees    4
11:00am Clarenville    6 vs Harbour Breton    1 10:15am Lewisporte    2 vs Bell Island     1
12:15pm Labrador West    5 vs Goulds    6 11:15pm Botwood     0 vs Gander    5
1:15pm Stephenville   1 vs Marystown   1 12:30pm Lake Melville    3 vs Avalon   6
2:30pm Corner Brook   7 vs Bell Island   2 1:30pm St. John’s   5 vs Harbour Breton  0
3:30pm Lewisporte   0 vs Cee Bees    3 2:30pm Clarenville  4 vs St. Pierre   1
4:45pm Botwood   0 vs Avalon   10 3:45pm Labrador West  3 vs Marystown  2
5:45pm Lake Melville    1 vs Gander    4 4:45pm Stephenville    1 vs Goulds     5
Division A Division B Division C Division D
Cee Bees St. John’s Lake Melville Marystown
Corner Brook Avalon Lewisporte Bell Island
St. Pierre Gander Botwood
Clarenville Labrador West Stephenville Harbour Breton
Rink #1 Rink #2
Visitors Home Visitors Home
9:00am Cee Bees    1 vs Corner Brook    3 9:00am Goulds      7 vs Clarenville    1
10:00am St. John’s     1 vs Avalon     3 10:00am St. Pierre    3 vs Labrador West    2
11:15am Lake Melville    4 vs Lewisporte    1 11:15am Gander    3 vs Stephenville    1
12:15pm Marystown     4 vs Bell Island   3 12:15pm Botwood   0 vs Harbour Breton    10
1:30pm Corner Brook vs Goulds 1:30pm Clarenville    0 vs Cee Bees      1
2:30pm Avalon     5 vs St. Pierre    1 2:30pm Labrador West   4 vs St. John’s    2
3:45pm Lewisporte    1 vs Gander     8 3:45pm Stephenville    1 vs Lake Melville     2
4:45pm Bell Island    10 vs Botwood    0 4:45pm Harbour Breton   0 vs Marystown      10