2017 STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR PROVINCIAL TOURNAMENT RESULTS – ATOM DAY 2

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM A

HOST: PARADISE 1

 

Gold:                                        Gold:                                        Gold: 

Silver:                                     Silver:                                     Silver:

Bronze:                                   Bronze:                                   Bronze:

 

Teir 1 – Day 1      
Mt. Pearl 4 Paradise 3
Paradise 5 Avalon 4
St. John’s 4 Mt. Pearl 1
Teir 2 – Day 1      
Northeast 2 Bay Arena 5
Bay Arena 2 Grand Falls-Windsor 2
CB Regional 1 Northeast 8
Teir 3 – Day 1      
Lake Melville 2 Gander 5
Gander 9 Deer Lake 5
Corner Brook 6 Lake Melville 2

 

Teir 1 – Day 2      
Avalon 7 St. John’s 5
Mt. Pearl 4 Avalon 1
St. John’s 6 Paradise 4
Teir 2 – Day 2      
Grand Falls-Windsor 3 CB Regional 5
Northeast 1 Grand Falls-Windsor 3
Bay Arena 3 CB Regional 5
Teir 3- Day 2      
Deer Lake 3 Corner Brook 9
Lake Melville 4 Deer Lake 2
Gander 2 Corner Brook 411

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM B

HOST: CB REGIONAL 2

  

Gold:   

Silver: 

Bronze: 

 

CB Regional 4 Northeast 2
Goulds 3 Paradise 8
Mt. Pearl 2 St.John’s 7
Paradise 5 CB Regional 3
Northeast 4 Mt. Pearl 6
St.John’s 6 Goulds 5

 

Mt. Pearl 6 Goulds 2
St. John’s 3 CB Regional 2
Paradise 9 Northeast 0
CB Regional 1 Goulds 1
Mt. Pearl 2 Paradise 5
Northeast 5 St. John’s 7

 

St.John’s   Paradise  
Goulds   Northeast  
CB Regional   Mt. Pearl  
       

                                                

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM C

HOST: TRINITY PLACENTIA 1

 

Gold: 

Silver: 

Bronze: 

 

Avalon Celtics 3 Clarenville 2
Labrador West 1 Marystown 6
Tee Pees 5 Cee Bees 4
Marystown 2 Avalon Celtics 4
Clarenville 1 Tee Pees 3
Cee Bees 7 Labrador West 2

 

Tee Pees 13 Labrador West 3
Cee Bees 3 Avalon Celtics 7
Marystown 2 Clarenville 1
Avalon Celtics 13 Labrador West 4
Tee Pees 1 Marystown 3
Clarenville 4 Cee Bees 2

 

Cee Bees   Marystown  
Labrador West   Clarenville  
Avalon Celtics   Tee Pees  
       

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM D

HOST:  STEPHENVILLE 1

 

Gold: 

Silver: 

Bronze: 

 

Stephenville 10 Gander 0
Mount Pearl 2 Straits 6
Green Bay South 1 St. Pierre 10
Straits 3 Stephenville 3
Gander 4 Green Bay South 2
St. Pierre 3 Mount Pearl 3

 

Green Bay South 0 Mount Pearl 10
St. Pierre 3 Stephenville 4
Straits 10 Gander 0
Stephenville 2 Mount Pearl 1
Green Bay South 0 Straits 10
Gander 0 St. Pierre 10

 

St. Pierre   Straits  
Mount Pearl   Gander  
Stephenville   Green Bay South  
       

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM E

HOST: BISHOP’S FALLS

  

Gold: 

Silver: 

Bronze: 

 

Paradise 8 Northeast 2
Grand Falls-Windsor 0 CB Regional 1
St. John’s 5 Bishops Falls 7
CB Regional 2 Paradise 5
Northeast 5 St. John’s 4
Bishops Falls 4 Grand Falls-Windsor 2

 

St. John’s 5 Grand Falls-Windsor 4
Bishops Falls 4 Paradise 3
CB Regional 2 Northeast 1
Paradise 7 Grand Falls-Windsor 4
St.John’s 4 CB Regional 4
Northeast 5 Bishop’s Falls 4

 

Bishops Falls   CB Regional  
Grand Falls-Windsor   Northeast  
Paradise   St. John’s  
       

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM F

HOST: CLARENVILLE 2

 

Gold: 

Silver: 

Bronze: 

 

Southern Shore 4 Fogo/Change Islands 6
Clarenville 3 Cee Bees 2
Corner Brook 2 Twillingate 5
Cee Bees 4 Southern Shore 3
Fogo/Chance Islands 2 Corner Brook 2
Twillingate 7 Clarenville 1

 

Corner Brook 3 Clarenville 1
Twillingate 10 Southern Shore 3
Cee Bees 4 Fogo/Chance Islands 6
Southern Shore 3 Clarenville 7
Corner Brook 6 Cee Bees 5
Fogo/Change Islands 5 Twillingate 4

 

Twillingate   Cee Bees  
Clarenville   Fogo/Change Islands  
Southern Shore   Corner Brook  
       

  

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM G

HOST: TWIN TOWNS/GROS MORNE

 

Gold: 

Silver: 

Bronze: 

 

Twin Towns 11 Marystown 1
Bay D’Espoir 12 Trinity Placentia 3
Botwood 10 Stephenville 0
Trinity Placentia 0 Twin Towns 10
Marystown 4 Botwood 10
Stephenville 0 Bay D’Espoir 10

 

Botwood 2 Bay D’Espoir 4
Stephenville 0 Twin Towns 10
Trinity Plaentia 1 Marystown 6
Twin Towns 11 Bay D’Espoir 1
Botwood 8 Trinity Plaentia 5
Marystown 10 Stephenville 0

 

Stephenville   Trinity Placentia  
Bay D’Espoir   Marystown  
Twin Towns   Botwood  
       

  

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM H

HOST: GOULDS 3

 

Gold: 

Silver

Bronze:

 

Labrador West 5 Bell Island 6
Goulds 9 Torngat Mountains 9
United Towns 3 Clarenville 6
Torngat Mountains 8 Labrador West 3
Bell Island 13 United Towns 3
Clarenville 1 Goulds 6

 

United Towns 3 Goulds 10
Clarenville 3 Labrador West 5
Torngat Mountains 12 Bell Island 10
Labrador West 3 Goulds 4
United Towns 5 Torngat Mountains 12
Bell Island 9 Clarenville 5

 

Clarenville   Torngat Mountains  
Goulds   Bell Island  
Labrador West   United Towns  
       

  

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM I

HOST: CEE BEES 3

Gold: 

Silver:

Bronze: 

 

Bay Arena 3 Harbour Breton 7
Cee Bees 0 Churchill Falls 8
Mount Pearl 5 Bay Arena 1
Harbour Breton 8 Cee Bees 0

 

Mount Pearl 11 Cee Bees 1
Churchill Falls 2 Harbour Breton 11
CeeBees 0 Bay Arena 5
Mount Pearl 6 Churchill Falls 4

 

Churchill Falls   Bay Arena  
Mount Pearl   Harbour Breton  
       

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

ATOM MEGA

HOST: ST. JOHN’S

 

April 20    Rink #1  
  Home   Visitors
9:00 AM St. John’s   0 vs St. Anthony    7
10:15 AM Avalon    4 vs Port Aux Basque  9
11:30 AM Beothic /Glovertown  0 vs Placentia Intertown  7
12:45 PM Corner Brook  6 vs Northeast   1
2:00 PM Goulds  1 vs Lewisporte  1
3:15 PM Paradise  0 vs Bonavista  1
4:30 PM Southern Shore  1 vs Bay Arena  4
5:45 PM Springdale  4 vs Baie Verte/La Scie  5
    Rink #2  
  Home   Visitors
9:00 AM Goulds  1 vs Bonavista    6
10:15 AM Paradise   3 vs Lewisporte   8
11:30 AM Southern Shore  0 vs Baie Verte/La Scie    5
12:45 PM Springdale  5 vs Bay Arena  2
2:00 PM St. John’s  1 vs Port Aux Basque  6
3:15 PM Avalon   8 vs St. Anthony   7
4:30 PM Beothic/Glovertown  4 vs Northeast  5
5:45 PM Corner Brook  0 vs Placentia Intertown  7

 

Friday April 21 Rink #1   Friday April 21 Rink #2  
    Home   Visitors   Home   Visitors
  9:00 AM Baie Verte  1 vs Placentia  4 9:00 AM Port aux Basque  4 vs Springdale  8
  10:15 AM Avalon  3 vs Bay Arena  4 10:15 AM Bonavista   4 vs St. Anthony   7
  11:30 AM Corner Brook  2 vs Goulds  4 11:30 AM Lewisporte   5 vs Paradise   5
  12:45 PM Glovertown  2 vs Northeast  1 12:45 PM Southern Shore  2 vs St. John’s  3
  2:00 PM Placentia   7 vs Port aux Basque   5 2:00 PM Springdale   3 vs Baie Verte   3
  3:15 PM Bay Arena  3 vs Bonavista  3 3:15 PM St. Anthony  3 vs Avalon  5
  4:30 PM Goulds   1 vs Lewisporte  7 4:30 PM Paradise  4 vs Corner Brook  1
  5:45 PM Northeast  5 vs Southern Shore  1 5:45 PM St. John’s  3 vs Glovertown  2