2017 STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR PROVINCIAL TOURNAMENT RESULTS – BANTAM DAY 2

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM A

HOST: CB REGIONAL

 

Gold: 

Silver: 

Bronze:

 

Crushers 1 Warriors 1
Guardians 2 Gladiators 4
Generals 2 Thrashers 2
Gladiators 1 Crushers 4
Warriors 6 Generals 3
Thrashers 2 Guardians 0

 

Generals   Guardians  
Thrashers   Crushers  
Gladiators   Warriors  
Crushers   Guardians  
Generals   Gladiators  
Warriors   Thrashers  

 

Thrashers   Gladiators  
Guardians   Warriors  
Crushers   Generals  
       

  

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM B

HOST:  GANDER 1

 

Gold:                           

Silver:                          

Bronze:                

 

Avalon 1 Corner Brook 3
Gander 9 Grand Falls-Windsor 0
St. Pierre 5 Marystown 4
Grand Falls-Windsor 4 Avalon 3
Corner Brook 3 St.Pierre 6
Marystown 3 Gander 4
 
St. Pierre 8 Gander 1
Marystown 2 Avalon 0
Grand Falls-Windsor 1 Corner Brook 3
Avalon 1 Gander 7
St. Pierre 5 Grand Falls-Windsor 3
Corner Brook 2 Marystown 2
 
Marystown   Grand Falls-Windsor  
Gander   Corner Brook  
Avalon   St. Pierre  
       

  

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM C

HOST: LABRADOR WEST 1

 

Gold: 

Silver: 

Bronze:

 

Glovertown 3 Bay Arena 13
Mt. Pearl 6 Deer Lake 4
St. John’s 2 Labrador West 5
Deer Lake 11 Glovertown 3
Bay Arena 3 St. John’s 1
Labrador West 2 Mt. Pearl 1

 

St. John’s 4 Mt. Pearl 2
Labrador West 11 Glovertown 2
Deer Lake 2 Bay Arena 5
Glovertown 2 Mt. Pearl 11
St.John’s 3 Deer Lake 4
Bay Arena 2 Labrador West 5

 

Labrador West   Deer Lake  
Mt. Pearl   Bay Arena  
Glovertown   St. John’s  
       

  

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM D

HOST: SOUTHERN SHORE 1

 

Gold:   

Silver: 

Bronze:   

 

Lake Melville 8 Stephenville 1
CB Regional 9 Straits 2
Cee Bees 5 Southern Shore 2
Straits 3 Lake Melville 7
Stephenville 7 Cee Bees 3
Southern Shore 2 CB Regional 6

 

Cee Bees 2 CB Regional 3
Southern Shore 2 Lake Melville 4
Straits 2 Stephenville 4
Lake Melville 5 CB Regional 2
Cee Bees 7 Straits 1
Stephenville 4 Southern Shore 2

 

Southern Shore   Straits  
CB Regional   Stephenville  
Lake Melville   Cee Bees  
       

  

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM E

HOST: NORTHEAST 1

 

Gold: 

Silver: 

Bronze:

 

Clarenville 7 Paradise 3
Sheshatshiu 8 Trinity Placentia 1
Port Aux Basques 4 Northeast 6
Trinity Placentia 3 Clarenville 8
Paradise 6 Port Aux Basques 4
Northeast 2 Sheshatshiu 6

 

Port Aux Basques 4 Sheshatshiu 6
Northeast 4 Clarenville 6
Trinity Placentia 1 Paradise 3
Clarenville 2 Sheshatshiu 3
Port Aux Basques 1 Trinity Placentia 3
Paradise 2 Northeast 2

 

Northeast   Trinity Placentia  
Sheshatshiu   Paradise  
Clarenville   Port Aux Basques  
       

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM F

HOST: LEWISPORTE

  

Gold:   

Silver:   

Bronze:  

 

Northeast 8 Bay Arena 3
Springdale 2 Southern Shore 4
Paradise 1 Lewisporte 4
Southern Shore 4 Northeast 5
Bay Arena 4 Paradise 3
Lewisporte 2 Springdale 9

 

Paradise 2 Springdale 4
Lewisporte 1 Northeast 7
Southern Shore 1 Bay Arena 4
Northeast 5 Springdale 1
Paradise 3 Southern Shore 2
Bay Arena 3 Lewisporte 2

 

Lewisporte   Southern Shore  
Springdale   Bay Arena  
Northeast   Paradise  
       

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM G

HOST: MOUNT PEARL 2

 

Gold:

Silver:

Bronze:

 

Avalon 3 Mt. Pearl 6
Labrador West 0 Placentia Intertown 6
Churchill Falls 1 Stephenville 2
Placentia Intertown 6 Avalon 3
Mt. Pearl 6 Churchill Falls 1
Stephenville 3 Labrador West 0

 

Churchill Falls 3 Labrador West 1
Stephenville 3 Avalon 7
Placentia Intertown 4 Mt. Pearl 4
Avalon 9 Labrador West 0
Churchill Falls 4 Placentia Intertown 8
Mt. Pearl 3 Stephenville 2

 

Stephenville   Placentia Intertown  
Labrador West   Mt. Pearl  
Avalon   Churchill Falls  
       

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM H

HOST: BOTWOOD

 

GOLD:

SILVER:

BRONZE:

                                   

                                   

Beothic 7 Marystown 2
Botwood 11 Clarenville 1
Northeast 8 Baie Verte 2
Clarenville 2 Beothic 10
Marystown 7 Northeast 2
Baie Verte 0 Botwood 10
 
Northeast 2 Botwood 12
Baie Verte 3 Beothic 13
Clarenville 0 Marystown 10
Beothic 3 Botwood 10
Northeast 8 Clarenville 6
Marystown 8 Baie Verte 3
 
Baie Verte   Clarenville  
Botwood   Marystown  
Beothic   Northeast  
       

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM MEGA

HOST: CORNER BROOK

 

April 20    Rink  
 1. Cee Bees 5 Vs Fogo Island 0
2. Goulds 2 vs Gander 5
3. Corner Brook 7 vs Bonavista 2
4. Bishop’s Falls 1 vs United Towns 5
5. Clarenville 3 vs St. Anthony 1
6. Twillingate 1 vs La Scie 3
7. CB Regional 6 vs Port aux Basques 0
8. St. John’s 4 vs Grand Falls-Windsor 1
9. St. Anthony 4 vs Twillingate 0
10. La Scie 3  Vs Clarenville 2
11. Port aux Basques 6 vs St. John’s 12
12. Grand Falls-Windsor 1 vs CB Regional 5
13. Fogo Island 2 vs Goulds 5
14. Gander 4 vs Cee Bees 1
15. Bonavista 2 vs Bishop’s Falls 7
16. United Towns 5 vs Corner Brook 4

 

 

April 21    Rink  
 1. Gander 1 Vs Clarenville 5
2. St. John’s 4 vs Corner Brook 1
3. Cee Bees 2 vs Goulds 3
4. Bonavista 8 vs Port aux Basques 3
5. Clarenville 0 vs United Towns 0
6. Corner Brook 3 vs CB Regional 3
7. Goulds 5 vs Bishop’s Falls 3
8. Port aux Basques 1 vs Grand Falls-Windsor 3
9. United Towns 2 vs La Scie 4
10. CB Regional 5  Vs St. Anthony 7
11. Bishop’s Falls 9 vs Twillingate 1
12. Grand Falls-Windsor 2 vs Fogo 0
13. La Scie 1 vs Gander 1
14. St. Anthony 1 vs St. John’s 3
15. Twillingate 2 vs Cee Bees 2
16. Fogo 1 vs Bonavista 7