2017 STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR PROVINCIAL TOURNAMENT RESULTS – BANTAM DAY 3

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM A

HOST: CB REGIONAL

 

Gold:  Warriors

Silver:  Guardians

Bronze: Thrashers

 

Crushers 1 Warriors 1
Guardians 2 Gladiators 4
Generals 2 Thrashers 2
Gladiators 1 Crushers 4
Warriors 6 Generals 3
Thrashers 2 Guardians 0

 

Generals 1 Guardians 2
Thrashers 2 Crushers 2
Gladiators 5 Warriors 5
Crushers 0 Guardians 5
Generals 3 Gladiators 4
Warriors 5 Thrashers 1

 

Thrashers 3 Gladiators 1
Guardians 4 Warriors 3
Crushers 2 Generals 1
Guardians 4 Warriors 5

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM B

HOST:  GANDER 1

 

Gold:  St.Pierre          

Silver:  Gander                    

Bronze:  Corner Brook                

 

Avalon 1 Corner Brook 3
Gander 9 Grand Falls-Windsor 0
St. Pierre 5 Marystown 4
Grand Falls-Windsor 4 Avalon 3
Corner Brook 3 St.Pierre 6
Marystown 3 Gander 4
 
St. Pierre 8 Gander 1
Marystown 2 Avalon 0
Grand Falls-Windsor 1 Corner Brook 3
Avalon 1 Gander 7
St. Pierre 5 Grand Falls-Windsor 3
Corner Brook 2 Marystown 2
 
Marystown 2 Grand Falls-Windsor 2
Gander 2 Corner Brook 1
Avalon 0 St. Pierre 9
St. Pierre 7 Corner Brook 1

  

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM C

HOST: LABRADOR WEST 1

 

Gold:  Labrador West

Silver:  Bay Arena

Bronze: Deer Lake

 

Glovertown 3 Bay Arena 13
Mt. Pearl 6 Deer Lake 4
St. John’s 2 Labrador West 5
Deer Lake 11 Glovertown 3
Bay Arena 3 St. John’s 1
Labrador West 2 Mt. Pearl 1

 

St. John’s 4 Mt. Pearl 2
Labrador West 11 Glovertown 2
Deer Lake 2 Bay Arena 5
Glovertown 2 Mt. Pearl 11
St.John’s 3 Deer Lake 4
Bay Arena 2 Labrador West 5

 

Labrador West 3 Deer Lake 4
Mt. Pearl 2 Bay Arena 5
Glovertown 2 St. John’s 7
Bay Arena 3 Labrador West 7

  

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM D

HOST: SOUTHERN SHORE 1

 

Gold:   Lake Melville

Silver:  CB Regional

Bronze:   Stephenville

 

Lake Melville 8 Stephenville 1
CB Regional 9 Straits 2
Cee Bees 5 Southern Shore 2
Straits 3 Lake Melville 7
Stephenville 7 Cee Bees 3
Southern Shore 2 CB Regional 6

 

Cee Bees 2 CB Regional 3
Southern Shore 2 Lake Melville 4
Straits 2 Stephenville 4
Lake Melville 5 CB Regional 2
Cee Bees 7 Straits 1
Stephenville 4 Southern Shore 2

 

Southern Shore 3 Straits 6
CB Regional 5 Stephenville 3
Lake Melville 6 Cee Bees 2
Lake Melville 3 CB Regional 0

  

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM E

HOST: NORTHEAST 1

 

Gold:  Sheshatshiu

Silver:  Clarenville

Bronze: Paradise

 

Clarenville 7 Paradise 3
Sheshatshiu 8 Trinity Placentia 1
Port Aux Basques 4 Northeast 6
Trinity Placentia 3 Clarenville 8
Paradise 6 Port Aux Basques 4
Northeast 2 Sheshatshiu 6

 

Port Aux Basques 4 Sheshatshiu 6
Northeast 4 Clarenville 6
Trinity Placentia 1 Paradise 3
Clarenville 2 Sheshatshiu 3
Port Aux Basques 1 Trinity Placentia 3
Paradise 2 Northeast 2

 

Northeast 9 Trinity Placentia 4
Sheshatshiu 4 Paradise 7
Clarenville 8 Port Aux Basques 2
Sheshatshiu 3 Clarenville 1

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM F

HOST: LEWISPORTE 

 

Gold:    Northeast

Silver:   Bay Arena

Bronze:  Southern Shore

 

Northeast 8 Bay Arena 3
Springdale 2 Southern Shore 4
Paradise 1 Lewisporte 4
Southern Shore 4 Northeast 5
Bay Arena 4 Paradise 3
Lewisporte 2 Springdale 9

 

Paradise 2 Springdale 4
Lewisporte 1 Northeast 7
Southern Shore 1 Bay Arena 4
Northeast 5 Springdale 1
Paradise 3 Southern Shore 2
Bay Arena 3 Lewisporte 2

 

Lewisporte 1 Southern Shore 2
Springdale 1 Bay Arena 6
Northeast 4 Paradise 1
Northeast 3 Bay Arena 2

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM G

HOST: MOUNT PEARL 2

 

Gold:  Placentia

Silver: Mount Pearl

Bronze: Avalon

 

Avalon 3 Mt. Pearl 6
Labrador West 0 Placentia Intertown 6
Churchill Falls 1 Stephenville 2
Placentia Intertown 6 Avalon 3
Mt. Pearl 6 Churchill Falls 1
Stephenville 3 Labrador West 0

 

Churchill Falls 3 Labrador West 1
Stephenville 3 Avalon 7
Placentia Intertown 4 Mt. Pearl 4
Avalon 9 Labrador West 0
Churchill Falls 4 Placentia Intertown 8
Mt. Pearl 3 Stephenville 2

 

Stephenville 8 Placentia Intertown 6
Labrador West 1 Mt. Pearl 4
Avalon 6 Churchill Falls 2
Mount Pearl 2 Placentia 6

 

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM H

HOST: BOTWOOD

 

GOLD:  Beothic

SILVER:  Botwood

BRONZE: Marystown

                                                                      

Beothic 7 Marystown 2
Botwood 11 Clarenville 1
Northeast 8 Baie Verte 2
Clarenville 2 Beothic 10
Marystown 7 Northeast 2
Baie Verte 0 Botwood 10
 
Northeast 2 Botwood 12
Baie Verte 3 Beothic 13
Clarenville 0 Marystown 10
Beothic 3 Botwood 10
Northeast 8 Clarenville 6
Marystown 8 Baie Verte 3
 
Baie Verte 9 Clarenville 1
Botwood 4 Marystown 3
Beothic 4 Northeast 2
Beothic 4 Botwood 1

                                   

STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR

PROVINCIAL TOURNAMENT SCHEDULE

BANTAM MEGA

HOST: CORNER BROOK

DIVISION A

GOLD:  LA SCIE

SILVER: CLARENVILLE

BRONZE: UNITED TOWNS

DIVISION B

GOLD:  ST. JOHN’S

SILVER: ST. ANTHONY

BRONZE: CORNER BROOK

DIVISION C

GOLD:  BISHOP’S FALLS

SILVER: GOULDS

BRONZE: CEE BEES

DIVISION D

GOLD:  GRAND FALLS-WINDSOR

SILVER: BONAVISTA

BRONZE: PORT AUX BASQUES

 

April 20    Rink  
 1. Cee Bees 5 Vs Fogo Island 0
2. Goulds 2 vs Gander 5
3. Corner Brook 7 vs Bonavista 2
4. Bishop’s Falls 1 vs United Towns 5
5. Clarenville 3 vs St. Anthony 1
6. Twillingate 1 vs La Scie 3
7. CB Regional 6 vs Port aux Basques 0
8. St. John’s 4 vs Grand Falls-Windsor 1
9. St. Anthony 4 vs Twillingate 0
10. La Scie 3  Vs Clarenville 2
11. Port aux Basques 6 vs St. John’s 12
12. Grand Falls-Windsor 1 vs CB Regional 5
13. Fogo Island 2 vs Goulds 5
14. Gander 4 vs Cee Bees 1
15. Bonavista 2 vs Bishop’s Falls 7
16. United Towns 5 vs Corner Brook 4

 

April 21    Rink  
 1. Gander 1 Vs Clarenville 5
2. St. John’s 4 vs Corner Brook 1
3. Cee Bees 2 vs Goulds 3
4. Bonavista 8 vs Port aux Basques 3
5. Clarenville 0 vs United Towns 0
6. Corner Brook 3 vs CB Regional 3
7. Goulds 5 vs Bishop’s Falls 3
8. Port aux Basques 1 vs Grand Falls-Windsor 3
9. United Towns 2 vs La Scie 4
10. CB Regional 5  Vs St. Anthony 7
11. Bishop’s Falls 9 vs Twillingate 1
12. Grand Falls-Windsor 2 vs Fogo 0
13. La Scie 1 vs Gander 1
14. St. Anthony 1 vs St. John’s 3
15. Twillingate 2 vs Cee Bees 2
16. Fogo 1 vs Bonavista 7

 

April 22    Rink  
 1. La Scie 5 Vs Clarenville 3
2. St. Anthony 5 vs Corner Brook 5
3. Twillingate 3 vs Goulds 2
4. Fogo Island 0 vs Port aux Basques 10
5. United Towns 1 vs Gander 1
6. CB Regional 1 vs St. John’s 4
7. Bishop’s Falls 3 vs Cee Bees 2
8. Grand Falls-Windsor 4 vs Bonavista 2
9. Clarenville 1 vs La Scie 3
10. Gander 5 Vs United Towns 6
11. St. Anthony 0 vs St. John’s 4
12. CB Regional 4 vs Corner Brook 5
13. Bishop’s Falls 4 vs Goulds 3
14. Cee Bees 4 vs Twillingate 0
15. Bonavista 1 vs Grand Falls-Windsor 2
16. Fogo Island 0 vs Port aux Basques 4