2016 STEELE HOTELS ALL NEWFOUNDLAND & LABRADOR PROVINCIAL TOURNAMENT RESULTS – PEEWEE DAY 2
PEE WEE A
HOST: CB REGIONAL
Gold:
Silver:
Bronze:
PARADISE ARENA | |||
DAY 1 | |||
RBC Falcons | 2 | RBC Scorpions | 4 |
RBC Hawks | 2 | RBC Jackals | 7 |
RBC Wolverines | 4 | RBC Cobras | 6 |
RBC Jackals | 2 | RBC Falcons | 4 |
RBC Scorpions | 1 | RBC Wolverines | 3 |
RBC Cobras | 7 | RBC Hawks | 1 |
DAY 2 | |||
RBC Wolverines | 1 | RBC Jackals | 6 |
RBC Scorpions | 2 | RBC Cobras | 5 |
RBC Wolverines | 1 | RBC Hawks | 7 |
RBC Cobras | 3 | RBC Falcons | 1 |
RBC Jackals | 5 | RBC Scorpions | 2 |
RBC Falcons | 5 | RBC Hawks | 1 |
PEE WEE B
HOST: CB REGIONAL
Gold:
Silver:
Bronze:
CBR Renegades | 2 | Mount Pearl Blades | 2 |
Grand Falls-Windsor Cataracts | 2 | Deer Lake Red Wings | 5 |
Northeast Eagles | 9 | Bay Arena Rovers | 5 |
Deer Lake Red Wings | 5 | CBR Renegades | 5 |
Mount Pearl Blades | 2 | Northeast Eagles | 6 |
Bay Arena Rovers | 3 | Grand Falls-Windsor Cataracts | 9 |
Northeast Eagles | 5 | Grand Falls-Windsor Cataracts | 3 |
Bay Arena Rovers | 0 | CBR Renegades | 4 |
Deer Lake Red Wings | 0 | Mount Pearl Blades | 4 |
CBR Renegades | 5 | Grand Falls-Windsor Cataracts | 2 |
Northeast Eagles | 7 | Deer Lake Red Wings | 1 |
Mount Pearl Blades | 6 | Bay Arena Rovers | 3 |
PEE WEE C
HOST: BISHOP’S FALLS
Gold:
Silver:
Bronze:
Mount Pearl | 4 | Port Aux Basques | 1 |
CB Regional | 3 | Northeast | 1 |
Straits | 3 | Bishops Falls | 5 |
Mount Pearl | 0 | CB Regional | 3 |
Port Aux Basques | 10 | Bishops Falls | 0 |
Northeast | 10 | Straits | 0 |
Bishops Falls | 0 | Northeast | 8 |
Straits | 1 | Mount Pearl | 10 |
CB Regional | 4 | Port Aux Basques | 2 |
Mount Pearl | 2 | Northeast | 1 |
CB Regional | 8 | Bishop’s Falls | 1 |
Port Aux Basques | 8 | Straits | 2 |
PEE WEE D
HOST: BONAVISTA
Gold:
Silver:
Bronze
St. John’s | 7 | Glovertown | 0 |
Avalon | 10 | Bay Arena | 0 |
Trinity Placentia | 8 | Bonavista | 3 |
Bay Arena | 3 | St. John’s | 3 |
Glovertown | 3 | Trinity Placentia | 9 |
Bonavista | 1 | Avalon | 4 |
Trinity Placentia | 3 | Avalon | 3 |
Bonavista | 0 | St. John’s | 5 |
Bay Arena | 3 | Glovertown | 8 |
St. John’s | 4 | Avalon | 2 |
Trinity Placentia | 8 | Bay Arena | 4 |
Glovertown | 5 | Bonavista | 4 |
PEE WEE E
HOST: SOUTHERN SHORE
Gold:
Silver:
Bronze:
Grand Falls-Windsor | 6 | Gander | 1 |
Baie Verte | 10 | Southern Shore | 1 |
Beothic | 5 | Goulds | 2 |
Gander | 5 | Baie Verte | 15 |
Grand Falls-Wimdsor | 1 | Beothic | 0 |
Southern Shore | 1 | Goulds | 1 |
Beothic | 2 | Southern Shore | 1 |
Goulds | 4 | Gander | 1 |
Baie Verte | 6 | Grand Falls-Windsor | 4 |
Gander | 4 | Southern Shore | 5 |
Beothic | 4 | Baie Verte | 10 |
Grand Falls-Windsor | 4 | Goulds | 1 |
PEE WEE F
HOST: ST. ANTHONY
Gold:
Silver:
Bronze:
Clarenville | 5 | CB Regional | 4 |
St. Anthony | 9 | Northeast | 4 |
LaScie/Green Bay South | 5 | Springdale | 0 |
Northeast | 3 | Clarenville | 9 |
CB Regional | 5 | LaScie/Green Bay South | 2 |
Springdale | 1 | St. Anthony | 6 |
LaScie/Green Bay South | 3 | St. Anthony | 4 |
Springdale | 1 | Clarenville | 4 |
Northeast | 0 | CB Regional | 10 |
Clarenville | 1 | St. Anthony | 7 |
LaScie/Green Bay South | 0 | Northeast | 6 |
CB Regional | 10 | Springdale | 0 |
PEE WEE G
HOST: TWILLINGATE
Gold:
Silver:
Bronze:
United Towns | 1 | Placentia Intertown | 11 |
Corner Brook | 10 | Stephenville | 0 |
CB Regional | 3 | Twillingate/New World Island | 3 |
Stephenville | 2 | United Towns | 11 |
Placentia Intertown | 4 | CB Regional | 5 |
Twillingate/New World Island | 10 | Corner Brook | 1 |
CB Regional | 9 | Corner Brook | 3 |
Twillingate/New World Island | 7 | United Towns | 4 |
Stephenville | 0 | Placentia Intertown | 6 |
United Towns | 9 | Corner Brook | 7 |
CB Regional | 10 | Stephenville | 0 |
Placentia Intertown | 3 | Twillingate/New World Island | 3 |
PEE WEE H
HOST: NORTHEAST
Gold:
Silver:
Bronze:
Marystown Mariners | 4 | Northeast Eagles | 2 |
St. John’s Caps | 3 | Sheshatshiu Innu Eagles | 5 |
Fogo/Change Island | 5 | Marystown Mariners | 2 |
Northeast Eagles | 2 | St. John’s Caps | 2 |
Fogo/Change Islands | 1 | St. John’s Caps | 10 |
Sheshatshiu Innu Eagles | 8 | Northeast Eagles | 4 |
St. John’s Caps | 9 | Marystown Mariners | 1 |
Sheshatshiu Innu Eagles | 8 | Fogo/Change Island | 2 |
PEE WEE I
HOST: GRAND FALLS-WINDSOR
Gold:
Silver:
Bronze:
Churchill Falls | 10 | Bonavista | 2 | ||
Grand Falls-Windsor | 11 | Bay Arena | 1 | ||
Port Aux Basques | 5 | Labrador West | 2 | ||
Bay Arena | 9 | Bonavista | 5 | ||
Port Aux Basques | 9 | Churchill Falls | 2 | ||
Grand Falls-Windsor | 6 | Labrador West | 3 | ||
Churchill Falls | 2 | Bay Arena | 3 | ||
Bonavista | 0 | Labrador West | 10 | ||
Port Aux Basques | 3 | Grand Falls-Windsor | 4 | ||
Labrador West | 2 | Churchill Falls | 4 | ||
Bay Arena | 1 | Port Aux Basques | 11 | ||
Grand Falls-Windsor | 10 | Bonavista | 3 |
Peewee Mega
Host: St. John’s
Rink #1 | Rink #2 | |||||||||||||
Visitors | Home | Visitors | Home | |||||||||||
10:00am | St. John’s 1 | vs | St. Pierre 1 | 9:15am | Corner Brook 3 | vs | Cee Bees 4 | |||||||
11:00am | Clarenville 6 | vs | Harbour Breton 1 | 10:15am | Lewisporte 2 | vs | Bell Island 1 | |||||||
12:15pm | Labrador West 5 | vs | Goulds 6 | 11:15pm | Botwood 0 | vs | Gander 5 | |||||||
1:15pm | Stephenville 1 | vs | Marystown 1 | 12:30pm | Lake Melville 3 | vs | Avalon 6 | |||||||
2:30pm | Corner Brook 7 | vs | Bell Island 2 | 1:30pm | St. John’s 5 | vs | Harbour Breton 0 | |||||||
3:30pm | Lewisporte 0 | vs | Cee Bees 3 | 2:30pm | Clarenville 4 | vs | St. Pierre 1 | |||||||
4:45pm | Botwood 0 | vs | Avalon 10 | 3:45pm | Labrador West 3 | vs | Marystown 2 | |||||||
5:45pm | Lake Melville 1 | vs | Gander 4 | 4:45pm | Stephenville 1 | vs | Goulds 5 | |||||||
Division A | Division B | Division C | Division D | |||||||||||
Cee Bees | St. John’s | Lake Melville | Marystown | |||||||||||
Corner Brook | Avalon | Lewisporte | Bell Island | |||||||||||
St. Pierre | Gander | Botwood | ||||||||||||
Clarenville | Labrador West | Stephenville | Harbour Breton | |||||||||||
Rink #1 | Rink #2 | |||||||||||||
Visitors | Home | Visitors | Home | |||||||||||
9:00am | Cee Bees 1 | vs | Corner Brook 3 | 9:00am | Goulds 7 | vs | Clarenville 1 | |||||||
10:00am | St. John’s 1 | vs | Avalon 3 | 10:00am | St. Pierre 3 | vs | Labrador West 2 | |||||||
11:15am | Lake Melville 4 | vs | Lewisporte 1 | 11:15am | Gander 3 | vs | Stephenville 1 | |||||||
12:15pm | Marystown 4 | vs | Bell Island 3 | 12:15pm | Botwood 0 | vs | Harbour Breton 10 | |||||||
1:30pm | Corner Brook | vs | Goulds | 1:30pm | Clarenville 0 | vs | Cee Bees 1 | |||||||
2:30pm | Avalon 5 | vs | St. Pierre 1 | 2:30pm | Labrador West 4 | vs | St. John’s 2 | |||||||
3:45pm | Lewisporte 1 | vs | Gander 8 | 3:45pm | Stephenville 1 | vs | Lake Melville 2 | |||||||
4:45pm | Bell Island 10 | vs | Botwood 0 | 4:45pm | Harbour Breton 0 | vs | Marystown 10 |